Jak wygląda rynek usług interim management w Polsce i w Europie?

O tym jak wygląda rynek usług interim management w Polsce i Europie, a właściwie o tym, jak te rynki się różnią, decyduje cały szereg czynników, w tym przede wszystkim historia stosowania tego rozwiązania.

Czytaj dalej »

Gdzie znależć dobrego interim managera?

Na pytanie „Gdzie znaleźć dobrego interim managera?” zawsze odpowiadam krótko: w sieci. I wcale nie chodzi mi tylko o sieć internetową a o różne sieci kontaktów.

Czytaj dalej »

Jakie firmy korzystają z interim managementu?

Na rynkach globalnych firmy korzystają z interim managementu już od ponad pół wieku. To wystarczająco dużo czasu, aby wykrystalizowały się pewne prawidłowości w zakresie jego stosowania. Nawet jeśli samo narzędzie określane jest jako uniwersalne.

Czytaj dalej »

Kompetencje i zawody przyszłości

Kompetencje i zawody przyszłości oraz ich projektowanie to największe wyzwanie w historii globalnej gospodarki i rynku pracy. Futurolodzy i naukowcy zapowiadają, że 60% zawodów, które będą wykonywać nasze dzieci jeszcze nie istnieje, a w całkiem nieodległej przyszłości 40% prac wykonywanych dotąd przez ludzi zostanie zastąpionych przez automaty i roboty.

Czytaj dalej »

Jak zdobyć lidera w 10 dni!

Zdobyć lidera w 10 dni… od razu wyjaśnijmy: cudów nie ma. Rekrutacje są długotrwałym wielotygodniowym procesem więc jeśli chcemy zrekrutować lidera w 10 dni, pozostaje nam sięgnąć po jedno z nielicznych, jeśli nie jedyne w takiej sytuacji rozwiązanie: interim management.

Czytaj dalej »

Jaki jest koszt interim managera?

Interim management uchodzi wciąż za stosunkowo drogą usługę, choć – patrząc przez pryzmat efektów biznesowych – zasadnym jest pytanie, czy koszt interim managera nie powinien być postrzegany w kategoriach inwestycji? Ponieważ jednak to pytanie o koszty pozostaje zawsze najbardziej podstawowym w dyskusji o rozwiązaniach interimowych, spróbujmy na nie odpowiedzieć.

Czytaj dalej »

Jak rekrutacja ewoluuje w kierunku „kreatywnego zaangażowania”

Klasyczna rekrutacja i oferta pracy, nawet dobrze zaprojektowana zarówno pod względem wizualnym, jak i merytorycznym, nie jest już dziś wystarczająca. Znajdujemy się teraz na rynku kandydatów, na którym firmy muszą podjąć znacznie większe wysiłki, aby przyciągnąć najlepszych ludzi. W przyszłości kreatywność, innowacyjność i zwinność będą potrzebne nie tylko w wewnętrznych procesach biznesowych, ale także w […]

Czytaj dalej »

Jak skutecznie wdrożyć interim managera?

Znalazłeś idealnego interim managera do swojego zadania. Ma odpowiednie umiejętności, duże doświadczenie oraz dobre dopasowanie kulturowe. Ale co dalej? W jaki sposób go wdrożyć i upewnić się, że wykorzystujesz go najlepiej jak to możliwe w swojej firmie?

Czytaj dalej »
Odczłowieczanie zarządzania personelem

Odczłowieczanie zarządzania personelem?

Cyfryzacja zmienia zarządzanie personelem, sposób pracy menedżerów HR i zmusza firmy do modyfikowania strategii w celu przyciągnięcia i utrzymania wykwalifikowanych pracowników. Działy HR są ważniejsze niż kiedykolwiek.

Czytaj dalej »

W jaki sposób ekonomia współdzielenia (gig economy) poprawi różnorodność.

Gdy kobiety wchodzą na rynek pracy, gospodarki rosną. Jednak kobiety na całym świecie wykonują ogromną część pracy bezpłatnej. Według raportu firmy McKinsey „Women Matter” kobiety stanowią 50% światowej populacji w wieku produkcyjnym, ale generują tylko 37% PKB. Do 2025 r. globalny PKB mógłby zostać uzupełniony o 12 bilionów dolarów poprzez zlikwidowanie różnic między płciami (1). […]

Czytaj dalej »
0