Siedem porad na temat zdalnego zarządzania kryzysowego

Jak nigdy wcześniej ludzie korzystają z komunikatorów, udostępniają ekrany i wysyłają e-maile ze swoich biur domowych. Zamieniliśmy nasze sofy, kuchnie i pokoje dziecięce w stanowiska robocze – i zastąpiliśmy banalne rozmowy na krótkie spacery, zmianę pieluszek i pomoc w pracach domowych. Nie łatwo jest zarządzać swoim dniem pracy i rodziną zblokowaną w domu – jak […]

Czytaj dalej »

Co powinien zostawić po sobie interim manager?

Co powinien zostawić po sobie interim manager? Po zakończonym projekcie interim manager zostawia po sobie to, co zostało ustalone i wpisane do oferty, a następnie potwierdzone formalnie w zawartej między stronami umowie i w efekcie realizacji projektu wdrożone.

Czytaj dalej »

Modele współpracy z interim managerami

Na rynkach międzynarodowych istnieją różne modele współpracy klientów lub firm pośredniczących z interim managerami. Łączy je jednak kilka cech wspólnych: najważniejsza z nich to fakt, że zdecydowana większość projektów realizowana jest w modelu B2B. Zatrudnienie interim managera na etat należy do rzadkości.

Czytaj dalej »

Interim manager, konsultant, kierownik projektu – czym się różnią?

Czy interim manager to to samo co kierownik projektu? A może to nowe określenie dla konsultanta? Czy te role w ogóle czymś się różnią? Wyjaśniamy.

Czytaj dalej »

Jak wygląda rynek usług interim management w Polsce i w Europie?

O tym jak wygląda rynek usług interim management w Polsce i Europie, a właściwie o tym, jak te rynki się różnią, decyduje cały szereg czynników, w tym przede wszystkim historia stosowania tego rozwiązania.

Czytaj dalej »

Gdzie znależć dobrego interim managera?

Na pytanie „Gdzie znaleźć dobrego interim managera?” zawsze odpowiadam krótko: w sieci. I wcale nie chodzi mi tylko o sieć internetową a o różne sieci kontaktów.

Czytaj dalej »

Jakie firmy korzystają z interim managementu?

Na rynkach globalnych firmy korzystają z interim managementu już od ponad pół wieku. To wystarczająco dużo czasu, aby wykrystalizowały się pewne prawidłowości w zakresie jego stosowania. Nawet jeśli samo narzędzie określane jest jako uniwersalne.

Czytaj dalej »

Kompetencje i zawody przyszłości

Kompetencje i zawody przyszłości oraz ich projektowanie to największe wyzwanie w historii globalnej gospodarki i rynku pracy. Futurolodzy i naukowcy zapowiadają, że 60% zawodów, które będą wykonywać nasze dzieci jeszcze nie istnieje, a w całkiem nieodległej przyszłości 40% prac wykonywanych dotąd przez ludzi zostanie zastąpionych przez automaty i roboty.

Czytaj dalej »

Jak zdobyć lidera w 10 dni!

Zdobyć lidera w 10 dni… od razu wyjaśnijmy: cudów nie ma. Rekrutacje są długotrwałym wielotygodniowym procesem więc jeśli chcemy zrekrutować lidera w 10 dni, pozostaje nam sięgnąć po jedno z nielicznych, jeśli nie jedyne w takiej sytuacji rozwiązanie: interim management.

Czytaj dalej »

Jaki jest koszt interim managera?

Interim management uchodzi wciąż za stosunkowo drogą usługę, choć – patrząc przez pryzmat efektów biznesowych – zasadnym jest pytanie, czy koszt interim managera nie powinien być postrzegany w kategoriach inwestycji? Ponieważ jednak to pytanie o koszty pozostaje zawsze najbardziej podstawowym w dyskusji o rozwiązaniach interimowych, spróbujmy na nie odpowiedzieć.

Czytaj dalej »
0